csütörtök, 24 május 2018 06:40

Kubai repülőgép-katasztrófa

A Kubai Egyházak Tanácsa közölte, hogy egy egyház 20 papja utazott a szerencsétlenül járt repülőgépen. Valamennyien a kelet-kubai názáreti egyház lelkipásztorai voltak - erősítette meg Maite Quesada, a tanács tagja. A csoport több napot töltött egy találkozón a fővárosban, és Holguín tartományba tartottak otthonukba, illetve állomáshelyükre, amikor a gép lezuhant.
    Fájó szívvel vettünk tudomást a tragédiáról. Imádkozzunk a veszteséget szenvedett családtagokért, a Názáretis testvéreinkért.

Akiket elvesztettünk:

1. Mirza Rodríguez Rondón y Juan Luis Vega Velázquez.

2. Luis Manuel Rojas Pérez y Maricela Peña.

3. Norma Suárez Niles y Jesús Manuel García Oberto.

4. María Virgen Filandez Rojas y Rafael Vega Velázquez.

5. Ronni Alain Pupo Pupo y Yurisel Milagros Miranda Mulet. (Kerületi NVM elnök)

6. Eloy Ortiz Abad y Elva María Mosqueda Legrá.

7. Juan Carlos Nogueras Leyva y Noelbis Hernández Guerrero.

8. Gelover Martín Pérez Avalo y Yoneisi Cordovez Rodríguez (Lelkész és Kerületi pénztáros).

9. Manuel David Aguilar Saavedra y María Salomé Sánchez Arévalo (Kerületi titkár).

10. Grisell Filandes Clark y Lorenzo Boch Bring.

A baleset következtében 8 gyermek maradt árván (7 fiú és 1 lány) mindegyik 7 és 15 év közötti.

A Názáreti Egyház nagyon hálás mindazért az imatámogatásért, amit az utóbbi időben kapott a kubai tragikus esemény után. Természetes az Istent követő emberek számára, hogy ilyen időben mozgósítja őket a Szentlélek mások támogatására, segítésére. Köszönjük, hogy hallgattatok a Szentlélekre és válaszoltatok az elhívására.
    Az Amerikai Egyesült Államok bizonyos törvények miatt nem kaphat direkt támogatást a kubai helyzet segítésére. Ezért az USA-n kívül élő Keresztény testvéreink máris mindenben megpróbálnak segíteni, amiben csak tudnak azoknak, akiket lesújtott ez a katasztrófa.
    Bár az Amerikai Egyesült Államoknak nincs módja közvetlen támogatás nyújtására, tudatában van, hogy sokan szeretnének reagálni. Ha úgy érzed, szeretnél adakozni, kétféle módon teheted meg:
    1. Imádkozz továbbra is az érintettekért.
    2. A közösségvállalás jeléül azokkal a gyerekekkel, akik árvákká lettek, adakozz a Global Child Developement Fund (Globális Gyermek Fejlődési Alapnak) annak érdekében, hogy világszerte árva gyerekeket tudjanak segíteni. Adakozz a Názáreti Szeretetszolgálaton keresztül.

Megjelent: 70 alkalommal Utoljára frissítve: csütörtök, 24 május 2018 07:20